חדשות קידום אתרים

הסוד של גוגל אדוורדס – רלוונטיות

על פניו, גוגל אדוורדס זו מערכת די פשוטה. אתם נותנים הצעת מחיר עבור קליק על מפתח מסוימת כאשר המטרה היא לקבל כמה שיותר מבקרים בעלות מינימאלית.

אולם, כמו שכל מי שמשתמש במערכת זו יעיד, ישנם לא מעט  מכשולים בדרך. כמעט כולם נועדו להגדיל רווחים עבור גוגל.

המודל העסקי של אדוורדס צריך להשיג שתי מטרות בו זמנית אשר נראות לכאורה סותרות אחת את השנייה. המערכת צריכה להשאיר את מחיר המילים למעלה ובו זמנית לשמור על הפרסום במערכת זו רלוונטי. גוגל לא יכולים להתפשר על רלוונטיות לטובת בידים גבוהים יותר.

לכן, למפרסם יש את האפשרות למצות את המערכת מבלי להציע בידים גבוהים מדי עבור המילות חיפוש שלו. פשוט…. להיות יותר רלוונטי!

להלן 5 טיפים שיעזרו לכם תוך שמירה על רלוונטיות:

1 - כיצד להגדיל את ה- CTR (יחס הקלקה) של מילת חיפוש מסוימת ?
אם מילת החיפוש תואמת את הקריטריונים הבאים:
•    מספר חיפושים גבוה
•    המודעה כללית מדי
ניתן בקלות להעלות את ה – CTR של המילה פשוט על ידי העברתה לקבוצת מילים ייחודית משלה ולכתוב מודעה אשר ייחודית לקבוצת מילים זו. כך המודעה הופכת להיות יותר רלוונטית עבור המילת חיפוש. נסו כמה ווריאציות של מודעות עד שתגיעו למתאימה ביותר.

2 - פנו דרך המוכר והידוע…
עליכם להעביר את המסר שלכם בזריזות וברשותכם רק מספר מילים בודדות לעשות זאת. בנוסף עליכם להתחרות בעוד אתרים אחרים ובדף התוצאות האורגניות הם יכולים להציג הרה יותר מילים מאשר לכם מותר להציג במודעות שלכם.
לכן לכו אחר המוכר. דברו עם הגולש על מושגים אשר הם כבר מכירים ומבינים. אם אתם צריכים להציג מוצר חדש לגמרי עם המודעה שלכם זה יהיה קצת קשה. במקום זאת, חיזרו על מילת המפתח בכותרת המודעה ואז הציגו רעיונות ומושגים שהגולש כבר מכיר ומבין. אם המוצר דורש המון הסברים, עשו זאת בעמוד הנחיתה. מקדו את המאמצים בהשגת הקליקים קודם.

3 - הורידו את הבידים שלכם בצורה משמעותית
אתם לא מקבלים הרבה פניות והמרות ממסע פרסום עם בידים גבוהים ?
תרדו מהם.
הדבר יעזור לכם למקד את תשומת הלב שלכם במסע הפרסום ובמודעות שכן עובדות – המילים שהכי רלוונטיות לכם. אם תמקדו את תשומת הלב שלכם בדברים שעובדים במקום בדברים שלא, תרוויחו הרבה יותר.
שנית, המילים אשר מקבלות ציונים גרועים כנראה לא שוות יותר מידי עבורכם במונחים של ROI (החזר על ההשקעה) כאשר קליק עולה 2 דולר אולם ההחזר יהיה משתלם כאשר העלות תהיה 0.20 דולר. ייתכן והתנועה תפחת אולם עם זאת גם ההוצאות. הרעיון הוא לנצל את המשוואה הזו בכדי שתעבוד בורה הטובה ביותר עבורכם.

4 - עקבו אחר הזמן
האם אתם עוקבים אחר זמן ההמרות באתר ? כדאי לכם, בגלל שמפרסמים אחרים לרוב לא יטרחו.
תזמנו את המודעות שלכם כך שיופיעו בזמן בו יש הכי הרבה המרות. בשעות שונות ביום אנו פונים לצרכים שונים.
למשל, ייתכן ואנשים לא ירגישו בנוח לשלוף את הכרטיס אשראי שלהם במשך היום במשרד בשביל לרכוש מוצר לשימושם האישי אולם יעשו זאת בביתם בשעות הערב. רלוונטיות המודעה יכולה להשתנות גם כן בין שעות היממה עבור אותו גולש.

5 - הסתובבו איפה שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם מסתובבים
היתרון הברור של מערכת אדוורדס הוא בכך שניתן להשיג קהל רלוונטי במחיר שהוא כמעט מגוחך יחסית למדיות אחרות.
חפשו גם אתם עם מילות המפתח שלכם והסתכלו באתרים אשר ממוקמים בדף התוצאות האורגניות. אתם תרצו לעשות רשימה של כל האתרים שמריצים Adsense.
לאחר מכן בודדו את האתרים אשר קוראים לביצוע פעולה והוסיפו אותם לרשימת האתרים בהם אתם רוצים שהמודעות שלכם גם כן יופיעו
למשל, אם אתר א' מדבר על קניית גיטרות, בניגוד לאתר שמדבר על ההיסטוריה של גיטרות. קרוב לודאי כי אתר א' ישלח הרבה יותר קונים. התוכן בו תופיע המודעה יהיה הרבה יותר רלוונטי לקנייה.

קנוניקאליזיציה ????? קידום אתרים בסיסי למתחילים

הוספת תגובה