חדשות קידום אתרים

עידן סלולארי חדש - כמה סיבות להתאמת האתר למכשירים ניידים

הרשת הסלולרית היא מרחב מרתק ואחת מהסיבות לכך נובעת מכיוון שהיא עדיין בחיתוליה.  אם היכולות הנוכחיות של מכשירים ניידים חכמים כמו iPhone, BlackBerry ודומיהם הם סימן לבאות, אני יכול רק לדמיין להיכן ניתן להגיע בעוד חמש שנים.

עידן סלולארי חדש
אחת מהסנוניות הבולטות אשר בישרו לא מכבר על תחילתו של שלב חדש בהתפתחות האינטרנט הסלולארי היה השקתו של האינדקס הסלולרי במנוע החיפוש של גוגל. העובדה שגוגל החל לאנדקס בצורה נפרדת תכנים סלולאריים ומקוונים מחייבת גם בעלי אתרים ואת אלה העוסקים בקידום אתרים להתחיל להתאים את אתריהם לרשת הסלולרית.

יש הבדל מהותי בין עיצוב אתר רגיל אתר אינטרנט להתקנים ניידים
בטלפון נייד, יש כמות מאוד מוגבלת של שטח מסך.  אם אי פעם נדרשתם להשתמש בסרגל הגלילה בצידי המסך כדי להציג משהו באתר אינטרנט, אתם מבינים כמה לא נוח השימוש בו.  בעיה זו כפולה ומכופלת במסכים סלולאריים גם כאשר קיימת האופשרות לצפות במסך לאורך ולא לרוחב
ישנן מספר תוכנות אשר מדמות כיצד האתר שלכם יראה במכשירים ניידים טלפון, וכפי שתיווכחו  זו אינה חוויה נעימה עבור הגולש הסלולארי.

כמות המשתמשים בישראל המחוברים לרשת הסלולרית גדלה באופן מתמיד.
אחוז זה גדל והולך מדי שנה ולכן מי שאין לו ייצוג במרחב הזה, מתחריו ישמחו לנצל את ההזדמנות ולתפוס את מקומו.

התחזית היא שהשימוש ברשת הסלולארית יהפוך לפופולארי יותר מהרשת המקוונת במהלך 5 השנים הקרובות.
תהליך אימוץ השימוש ברשת האינטרנט הסלולארית מתרחש בקצב מהיר יותר  מהתהליך המקביל שהתרחש לפני מספר שנים ברשת האינטרנט המקוונת.
זאת ועוד, נראה שבעתיד הרוב המכריע של המבקרים באתר שלך יגיעו ממכשירים ניידים.

קיים גידול מתמיד בשיעור השימוש והמסחר ברשת הסלולרית.

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מצביעים על גידול בשיעור השימוש במכשירים ניידים וגם בהיקפי הצריכה שמתבצעת דרכם. למרות שלא לכל הטלפונים הסלולאריים יש חיבור לאינטרנט, כניסתם של מכשירי דור 3 וחצי לשוק הישראלי ומותגים מתקדמים נוספים כמו Iphone או Blackberry המכילים כבר דפדפנים משנים את דפוסי הגלישה של הציבור בישראל.

מספר שעות השימוש באינטרנט בישראל הוא מהגבוהים בעולם.
כיום רוב התעבורה האינטרנטית בישראל מתבצעת באמצעות מחשבי  pc ומחשבים ניידים , מצב זה צפוי להשתנות באופן מהותי עם השיפור בנוחות השימוש במכשירים סלולאריים וקלות הגישה לאינטרנט.

לסיכום:

האינטרנט הסלולארי נמצא בסביבה כבר כמה שנים אך נראה שרק כעת פלטפורמה זו מתחילה לצבור תאוצה ולשנות את המדיה האינטרנטית כפי שאנו מכירים אותה כיום. גם עבדיכם הנאמן יכול להעיד על שינויים 'סלולאריים' בהרגלי הגלישה אשר שהופכת ליותר ויותר נוחה.לכן חשוב לנסות ולצפות את ההתפתחויות על מנת לא להשאר מאחורי הגולדשים והמתחרים.

ההשפעה של ההסכם בין יאהו ובין בינג על האתר שלכם פרסום בגוגל - האם גוגל הופך להיות התוכן עצמו ?

הוספת תגובה