חדשות קידום אתרים

עתיד החיפוש באינטרנט

עלייתו המטאורית של twitter מעלה הרבה תהיות לגבי עתיד האינטרנט, הדרך בה המידע ישלף בעתיד, תפקיד מנועי החיפוש, כיצד ישתלבו בתוך זה המשווקים ומקדמי האתרים.

twitter.com

twitter.com

אני חייב לומר שבתחילה לא הבנתי על מה העניין. מערכת של מיקרו-בלוגים , זה כבר היה קיים בגרסה כזו או אחרת. מבחינת היישום אין פה שום דבר מיוחד. והיום יש גם מערכות בקוד פתוח אשר ב 10 דקות יפתחו לך אתר טוויטר משלך.אבל לאחר שנתקלתי ב- blip.fm , טוויטר של מוזיקה, ולא עזבתי את האתר למשך כמה ימים , נפל לי האסימון. האתר היה נראה כפשוט גן עדן לכל חובב מוזיקה. מלבד האפשרות לעשות "בליפים" להמון המון שירים. הקטע החזק הוא שיכולתי להקשיב לעשרות גולשים אחרים שאהבתי את הטעם שלהם במוזיקה. יכולתי לדעת כמה אנשים מאזינים להם, כמה פידבקים חיוביים הם מקבלים, לראות את הפלייליסט שלהם. אם בא לי אני מוסיף אותם לרשימה שלי, אם אני רואה שהם "מזייפים" אני מסיר. כמות המוזיקה החדשה והמצויינת שנחשפתי אליה הייתה עצומה!!

blip.fm

blip.fm

הבנתם את הקטע???? יש לי שליטה ונגישות לכל התכנים שמגיעים אלי בתחום העניין שלי!!!

לפי דעתי, החיסרון היחידי בטוויטר הוא החוסר מיקוד, לאתר אנשים שהם אוטוריטות בנישות זו משימה לא כל כך קלה ודורשת קצת זמן.

העתיד שאני צופה הוא שכל נישה של תוכן תנוהל על ידי הקהילה שלה על ידי מערכת כזו. במקום מוזיקה, מופעי וידאו מדליקים, חדשות מעניינות או מאמרים מדעיים פורצי דרך. משנותי באקדמיה אני חייב לומר שניווט בחיפוש אחר מאמרים רלוונטיים לנושא המחקר שלך גוזל בערך חצי מזמן העבודה. תארו לכם כי היה טוויטר לנישה מדעית מסויימת בה היו חברים אנשי מדע מהתחום וכל פרופסור היה עושה איזה טוויט מידי פעם לאיזה מאמר עם נקודה מאד מעניינת וחשובה, אפילו אם הוא ביולוג והמאמר הוא מתחום של פסיכולוגיה. כיצד זה היה תורם לזרימת המידע בעולם…..

באינטרנט שכזה אין מקום לזבלנים. אין צורך בכל מיליוני המני-אתרים ובלוגים שקיימים אך ורק לטובת מנועי חיפוש, תמיכה או מכירה של איזה מוצר מפוקפק. באינטרנט שכזה, לא מנוע החיפוש יעניש אותו אלא פשוט הקהילה לאט לאט תנדה אותו.

Cut the Middle Man!!!!

במקום שמכונה (מנוע החיפוש) תגיד לך מה טוב ורלוונטי בעיני גולשים אחרים, תוכל לראות ישירות מה אותם גולשים אוהבים

בגדול, אם אין לך משהו איכותי לתרום, אין לך מקום.

SEO????

לעניות דעתי, באינטרנט שכזה המשוואה של מקדמי אתרים = search engune optimization כבר לא תתקיים כמו שהיא במתכונתה הנוכחית. אנשים יסתמכו פחות ופחות על גוגל ומנועי חיפוש אחרים. משווקים באינטרנט יילכו ויתפסו את מקומם באתרים דוגמת טוויטר ודומיו. וייאלצו לספק תוכן איכותי ורלוונטי לקהילה. תהליך הגדילה יהיה טבעי והדרגתי יותר. המשווק יצטרך לתת משהו לקהילה. נגזר מכאן שיהיו יותר משווקים באינטרנט שיתמחו בנישות מסויימות. הרעיון שמשווק באינטרנט יכול לקדם כל אתר, בכל תחום ילך וידעך. המשווק יהיה חייב להבין את תחומי העניין והצרכים של הגולשים בתחום לעומק ולספק להם את הסחורה המתאימה.

אל דאגה, תמיד יהיה אפשר לעשות PPC. בטח גם בטוויטר זה יהיה אפשרי בקרוב (ייתכן והתמחור יהיה יותר מתוחכם ויתנהל אולי על פי, באיזה דף של יוזר תוצג המודעה שלך)

עד אז …..

קידום אתרים - מבט פנימי קידום אתרים דרך youtube?

הוספת תגובה