חדשות קידום אתרים

קידום אתרים - מבט פנימי

הרבה זמן עבר מאז הפוסט האחרון. הייתי עסוק קצת בעניינים גשמיים. מודה. בנוסף, לא הייתי לחידושים גדולים בעולם השיווק באינטרנט.

למרות זאת, הייתי רוצה להרחיב קצת על אחד הכלים האהובים עלי: Google Insight For Search

ובכן, שפה היא דינאמית בעולם החיפוש באינטרנט. מה הכוונה? הכוונה היא שהביטויים שאני משתמש בהם היום לחיפוש אחר פיסת מידע מסוימת הם לא הביטויים בהם השתמשתי לפני חודש והם לא יהיו הביטויים שאשתמש בעוד חודשיים.

כאשר עוסקים בקידום אתרים ושיווק באינטרנט. צריך כל הזמן לעשות כיוונון (fine tuning) למילות מפתח. פה
google insight for search
נכנס לתמונה. כלי חינמי זה מאפשר לחפש דפוסי חיפוש לפי:

  • זמן
  • אזור גיאוגראפי
  • ענפים שונים בתעשייה
  • שטחים רלוונטיים בגוגל (אתרי, תמונות,
    וידאו, מוצרי צריכה)

טרנדים עונתיים

פופולאריות מילת חיפוש חשובה ביותר בגלל שהיא משקפת את הפוטנציאל שלה. בגלל שגוגל עדיין מנוע החיפוש הפופולארי ביותר ברשת, המידע שהוא מספק הוא חיוני ביותר. גוגל אנאליטיקס יביא לכם המון מידע חיוני לגבי תנועה באתרכם אולם google insight for search יביא לכם מידע מנקודת ראות גבוהה יותר. המידע יוכל להיות מיושם מיידית בתוכנית על פיה אתם עובדים, אם זה קידום אתרים, PPC, שיווק תוכניות שותפים וכו'.

טרנדים בהרבה ממילות המפתח מופיעים במחזוריות. אם נדע מתי הם הפיקים נוכל לתכנן את תקציב הקמפיין שלנו ביתר זהירות. בהזנת המילה flowers נוכל לראות דפוס מאד ברור: 2 פיקים: אחד בפברואר ואחד במאי

flowers-trends

הבדלים גיאוגראפיים בשימוש במילות מפתח

כאשר מסתכלים ברשימה ארוכה של מילות מפתח ומספרים, קל מאד ללכת לאיבוד בכל האינפורמציה המוצגת. לעזרתכם, גוגל מציג טרנדים של חיפוש גם בצורה גיאוגראפית על פי אזורי מיקוד שאתם בחרתם.

נגיד שאתם מוכרים בגדי ים ומילת המפתח בה תשתמשו היא bathing suit. תוכלו לראות פיק ביוני ואשור עם עניין דווקא בכל האזור המזרחי (אני ציפיתי לראות דווקא יותר במערבי).

geographical-trends

אם אתם משווקים המנהלים קמפיין PPC זהו מידע יקר ערך. בנוסף הכלי נותן לכם מידע חשוב ביותר לגבי ביטויים נוספים בהם משתמשים הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. תוכלו למקד את החיפוש גם לכל איזור.

זהו שווקים חדשים

בזמנים קשים אלו, כאשר המיתון הולך ופושה כמעט בכל נישה, עסקים נמצאים במצוד אחר הזדמנויותך עסקיות שמתאימות לתקופות של מיתון. למשל, מוצרי "עבוד מהבית" או "עשה כסף דרך האינטרנט" פורחים בימים אלו כשיש כל כך הרבה מפוטרים שמחפשים הכנסה.

אם משווקים,  google insight for search הוא כלי מעולה בתהליך של סיעור מוחות בתהליך יצירת רשימת מילות החיפוש. בתחתית הדף תראו ביטויי חיפוש פופולארים ולידם ביטויים שעשו פריצה לאחרונה.

Google Insight For Search הוא חינמי לגמרי וקל מאד לשימוש ומייעל בצורה יפה מאד את תהליך מחקר המילים.

הדרך הנכונה לבניית קישורים - חלק ב' עתיד החיפוש באינטרנט

הוספת תגובה