חדשות קידום אתרים

Google Website Trends וסוף הפרטיות ??

גוגל שחררו גרסה חדשה של Google Trends. החידוש בגרסה זו הוא האפשרות לקבל אינפורמציה לגבי כמות תנועה באתרים, מקורות התנועה, מילות חיפוש נבחרות ואתרים קשורים. בנוסף, ניתנת האפשרות לייצא את האינפורמציה לקבציי אקסל.
בכדי לצפות בסקאלה הנומרית לגבי כמות הכניסות יש להיכנס לחשבון המשתמש בגוגל, אך גם ללא כניסה לחשבון ניתן לצפות בגרפים המראים מגמות כלליות. גוגל גם מאפשר להשוות עד 5 אתרים במקביל.
בתמונה למטה מוצגת השוואה בין שלושה אתרים מובילים בתחום הצימרים. ניתן לראות מאלו אזורים בארץ מגיעה התנועה, מהם האתרים הרלוונטיים ומהם מילות המפתח הקשורות:

גוגל שואב אינפורמציה זו מכמה מקורות:
1.    שאילתות וכניסות דרך דפי החיפוש
2.    Google analytics
3.    היסטורית תנועת הגולש
4.    מחקרי שוק המבוצעים על ידי צד שלישי.
אלו מביניכם שתהו מדוע השימוש ב- Google Analytics הוא רעיון גרוע קיבלו את התשובה. כאשר גוגל אחראים לכמעט 80% משוק החיפוש והינם בעלי גישה למידע שלך ב- Google Analytics אינך יודע כמה מידע נשלף מתוך האתר שלך. האם האתר שלך הוא מקור למילות מפתח עבור Adwords  Google? וכמה מן המידע לגבי אתרך יופיע ב- Google Trends ?
לא ניתן עדיין לייצא את המידע. והמידע המוצג הוא רק לגבי אתרים בעלי תנועה גדולה. אך זהו כלי א-ד-י-ר עבור משווקים באינטרנט ואלה העוסקים באופטימיזציה וקידום אתרים במנועי חיפוש. כיצד  ?
1.    אם אתרים אינם מציגים אף מידע הם כנראה דלים בתנועה או מוענשים על ידי גוגל
2.    עמודת related sites" מאפשרת לך לדעת כמה קשור קהל היעד שלך לאתרים נוספים. משמע, כמה גולשי האתרים הללו מכירים את האתר שלך והאם הפרסום באתרים הללו יהיה משתלם (אם יש אתר שדרכו תוכל להרוויח הרבה כניסות)
3.    עמודת 'top keywords'  מראה לך דרך אילו מילות חיפוש המתחרים שלך מקבלים תנועה. תוכל לברר האם הגולש מחפש עבור מוצר או מותג מסוים (אינפורמציה חשובה בבואנו לבנות אתר)
איפה החיסרון:
בגדול, המידע מאד לא לחלוטין.
1.    קודם כל, גוגל לא מפרסם מספרים מדויקים אלא יותר הערכות
2.    לא לכל האתרים יש Google Analytics.
3.    המון נכנסים לאתרים לא דרך מנוע החיפוש אלא דרך הכנסת הכתובת ישירות או דרך המועדפים.
אך ניתן לדעת בוודאות שגוגל רק ילכו וישכללו את הכלי החדש. ייתכן ובקרוב תהיה אפשרות לראות לא רק עשרה אתרים קשורים או מילות מפתח קשורות אלא ניתן יהיה לחתוך בין מאות ואלפי אתרים ומילות מפתח רלוונטיות.