חדשות קידום אתרים

חדשות קידום אתרים ובלוגים

רבות נכתב כבר על חשיבות בניית הקישורים (הנכונים!!) בתהליך קידום אתר. אחת השיטות הפופולאריות היא השתתפות פעילה בפורמים ובלוגים. ניתן להשאיר קישור לאתר בטקסט התגובות או דרך החתימה האישית.

חשוב לוודא כי הקישורים היוצאים מאותם אתרים הם קישורים שנספרים על ידי מנועי החיפוש

להלן רשימה של בלוגים רלוונטיים לתחום קידום אתרים

http://www.seo-writer.com/blog/
http://what-is-what.com/
http://www.seodiva.net/
http://raihem.blogspot.com/
http://blogsthatmakemoney.net/
http://www.shandyking.com/
http://inphotos.org/dog-in-a-lampshade/
http://jharkhandstate.blogspot.com/
http://jenna.openflows.com/stimulatethis/
http://www.family-edition.com/cake-recipes/
http://www.epiblogger.net/wordpress-…come-visitors/
http://www.familywebwatch.com/web-sa…o-be-a-parent/
http://dag.wieers.com/
http://www.bumpzee.com/
http://beginnersjavatutorials.blogspot.com/
http://www.expertcruiser.com/
http://www.shandyking.com/
http://www.dotsauce.com/
http://www.searchenginepeople.com/
http://www.seo-ths.com/
http://allrealestateproperty.blogspot.com/
http://ezyas123.com/
http://monkeyblogger.com/monkeybloggers-plugins/
http://www.seo-writer.com/blog/
http://www.thesexcarnival.com/credits/
http://ideasandthoughts.org/category/fun/
http://www.aapicf.org/style/css/
http://www.tamara-wilson.com/you-comment-i-follow/
http://www.hobo-web.co.uk/seo-blog/
http://blog.techiezone.in/
http://www.aaronroselo.net/blog/
http://timeforblogging.com/

Google Suggest

גוגל הודיעה כי בשבועות הקרובים היא עומדת להפעיל את היישום Google Suggest ב- Google.com. שינוי זה יעזור לגולש לחפש אחר ביטויי מפתח פופולאריים.
השפעת מילות מפתח קצרות על החיפוש
כאשר שינוי זה צומד לשירות ההתאמה האוטומטי של מילות המפתח ועדכון ציון האיכות החדש במערכת גוגל אדוורדס המגרש של קמפיינים PPC הפך להיות מצומצם יותר לביטויי מפתח מרכזיים ופופולאריים. כעת יהיה מאד קשה לבנות תנועה על ביטויים לא מדויקים כמו שגיאות כתיב למשל.

לדבר תהיה משמעות גם בתחום של קידום האתרים האורגני. מספר הביטויים אשר יביאו תנועה בסופו של דבר ילך ויצטמצם. התחרות הקשה בתחום ה- PPC תביא יותר אנשים לפנות לתחום של קידום אתרים אורגני.
בנוסף, ביטויי מפתח קצרים ילכו ויצטמצמו ובמקומם יבואו ויעלו ביטויי המפתח הממוקדים בעלי הזנב הארוך שמנוע החיפוש יעזור לגולש למצוא אותם ועד עתה לא הביאו תנועה רבה.

קידום אתרים ואופטימיזציית תוכן

היום כבר אין ספק שהאינטרנט היא ה-ה-מ-צ-א-ה של העידן המודרני. מעבר לגוגל ויוטיוב, כמות המידע שעוברת ברחבי הגלובוס, הזמינות האדירה של כל שביב אינפורמציה מכל רמה שהיא הביאה בשנים האחרונות להתפתחות האקספוננציאלית בידע ובטכנולוגיה.
הדבר הראשון שצריך לזכור כאשר עובדים דרך האינטרנט הוא שהכל דינאמי. שום דבר הוא לא כמו שהיה פעם. ומבחינה שיווקית, תמיד צריך להיות עם היד על הדופק בשביל לדעת להיכן התנועה זורמת והיכן עומד סף הגירוי של הגולש הממוצע.
ההתייחסות הקודמת לכל ענף השיווק באינטרנט אשר כולל בין היתר קידום אתרים היה כמו לשאר ענפי ההי-טק. כלומר, תחום שדורש ידע טכנולוגי נרחב מעבר להכל. בעוד שהיום, עם ההתפתחות האדירה במנועי החיפוש בכלל וגוגל בפרט כמובן ענף קידום האתרים מקבל התייחסות קצת אחרת.
אם פעם היה מספיק לצופף קצת מילות חיפוש באתר ולשים כמה קישורים פיקטיביים בחוות קישורים (אתרים שכל ייעודם הוא אחסון קישורים לאתרים אחרים) היום מגלים שהמצב אינו כך.
ייעודו של מנוע החיפוש מאז ומתמיד היה להביא את המידע הרלוונטי והאיכותי ביותר לגולש בתחום מילת החיפוש אותה הקליד (ועל הדרך כמובן לעשות מיליארדים). אם הגולש לא מקבל את מבוקשו, ורואה כי האתרים המופיעים ברשימת החיפוש הם אינם מה שחיפש הוא עובר למנוע חיפוש אחר.
גוגל משתכלל בזה שכל הזמן הוא מוסיף פרמטרים המגדירים מהו אתר איכותי ורלוונטי, אלפי מהנדסים עומלים יומם וליל בכדי להגדיר למנוע החיפוש מהם הנקודות אשר מנקודת ראות של הגולש מצביעות על אתר איכותי. מכיוון שלנו העוסקים בקידום אתרים (שיווק אתרי אינטרנט דרך מנועי חיפוש) יהיה זה בלתי אפשרי כמעט לגלות את הפרמטרים בשלמותם הגישה הטובה ביותר מבחינתנו תהיה לא להתחכם ופשוט ליצור אתר אינטרנט בשביל הגולש. זאת אומרת תוכן עשיר, קריא, מעניין, נושא ברור. הגולש אוהב תמונות, סרטים, שמציעים לו דברים בחינם ועוד המון דברים שעובדים גם במדיות אחרות.
לכן קידום אתרים ברובו מתרכז סביב התוכן של האתר. השתדלו תמיד לעדכן תוכן, לבדוק את מבנה האתר, האם הוא ידידותי לגולש, האם נושא האתר ממוקד וברור לגולש מהו נושא האתר. יש היום בשוק אינסוף תוכנות אשר מנתחות אתרים על פי מספר רב של פרמטרים. מומלץ מאד גם אם אתם לא מקדמי אתרים מדי פעם לבצע בדיקה באחת התוכנות הללו.
אתר איכותי אשר פונה לגולש יקודם הרבה יותר בקלות מאתר שמיועד למנועי חיפוש

תובנות לחיפוש

למי שלא התעדכן עדיין בבשורה החדשה מבית גוגל. נא להכיר, Google Insight For Search !

אזהרה קטנה: הוא יכול להיות ממש, ממש ממכר!!! הכלי הזה, למרות שעוד לא ניתן לדעת עד כמה באמת הוא מדויק הוא פשוט מכרה זהב עבור המפרסמים בגוגל דרך מערכת הגוגל אדוורדס

אז איזה מידע ניתן להפיק מהכלי החדש:

השוואה בין כמה טרנדים ומילות מפתח במקביל

מילות מפתח קשורות וטרנדים חמים בנישות אלו

מילות מפתח מובילות בתת קטגוריה בתוך הנישה ומילות מפתח שתופשות תאוצה כרגע

מיקוד מדויק של טרנדים לרמה של מדינה ועיר. למשל היכן בארצות הברית יש עניין גבוה בהכנסה דרך האינטרנט.

מילות חיפוש פופולאריות ברמת מיקוד של עיר

אפשר לערבב מספר נישות. למשל: טרנדים חמים בעולם התוכנה, בתל אביב ב 30 ימים האחרונים

מילות חיפוש מקבלות משקל כך שמילה בעלת נפח חיפוש מקסימאלי מקבלת ציון 100 וכל שאר המילים מקבלות ציון בהתאם לנפח החיפוש יחסית אליה.

בדיוק כמו שאר הכלים של גוגל נפח החיפוש עבור מילה הוא עבור ביטוי רחב כלומר, המילה ‘אתרים’ תראה נפח חיפוש רחב יותר מהמילה ‘עיצוב אתרים’ למרות שהאחרונה מקבלת הרבה יותר חיפושים.

ניתן לחזות במותגים בזמן אמת ולראות מי מהם תופש. ניתן להשוות בין מותגים מתחרים. לנתח היכן האזורים הגיאוגרפיים בהם כל מותג מוביל וכו’

אם למשל הייתי רוצה להעביר הרצאה בנושא ‘קידום אתרים ‘ הייתי מגלה שדווקא בחיפה אוכל למשוך את מירב תשומת הלב.