חדשות קידום אתרים

קידום אתרים דרך youtube?

פרסום תוכן באופן שוטף ואופטימיזציה שלו על מנת להביא תנועה דרך מנועי חיפוש הוא תהליך חשוב באסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים.
עקב הפופולאריות הגואה של אתרי שיתוף של תכני הוידיאו לאחרונה מנועי חיפוש החלו להציג תכני וידאו באופן קבוע בעמוד הראשי של תוצאות החיפוש. כמובן שהשחקן הראשי והרכש של גוגל הוא youtube והעבודה העיקרית נעשית דרכו.
מעוניינים שסרטון הוידיאו שהעלתם ל- youtube יקבל חשיפה גדולה? אתם חושבים כי מגיעה לסרט שלכם כמות תגובות הולמת. דרך אחת היא לספק סרט באיכות ממש גבוהה. אך אם הסרט עדיין באיכות גבוהה ובכל זאת לא מקבל מספיק חשיפה כדאי שתמשיכו לקרוא.

ב- youtube יש אוצרות אך רובם קבורים עמוק היכן שהוא כי אותם אלו שהעלו את הסרטונים לא מילאו את הפרטים הנכונים בצורה האופטימאלית. בעזרת מספר צעדים פשוטים תוכלו להגדיל בצורה משמעותית את מספר הצפיות בסרטון החדש שהעלתם. להלן מדריך קצרצר:
קודם כל יש לציין כי אם מטרת הסרטון היא שיווקית אז כמו בכל תהליך שיווקי באינטרנט יש להתחיל במחקר מילים. בעבור סרטונים, שגם ככה קשה לקדם דרך תוכן הדף, תמיד מומלץ לבחור במילים בעלי זנב ארוך אשר פונות לנישות צרות יותר.
כותרת – כותרת הסרטון צריכה להיות בהתאם למילת חיפוש שבחרתם לקדם את הסרט דרכה.
תיבת התיאור – צריכה להכיל את מילת המפתח וביטויים קשורים אחרים אם ניתן בצורה הגיונית ואטרקטיבית. כלילת URL  בתחילת התיאור היא אופציה מומלצת. הקישור יהיה נראה לעין ובר הקלקה אם יבוא בהתחלה. יש להקפיד להזין את הכתובת המלאה כולל http://.
תגיות – התגיות צריכות להכיל את כל הווריאציות הבסיסיות של מילת החיפוש הראשית בדומה למה שאנשים יחפשו במנועי חיפוש. למשל: אם יצרתי סרטון ואני רוצה לקדמו על פי הכותרת "קידום סרטונים ביוטיוב" בתגיות ארשום ביטויים נוספים כמו "איך לקדם סרטון ביוטיוב" או "למד איך לקדם סרטון ביוטיוב". מומלץ להזין 5-7 תגיות רלוונטיות. בעזרת התגיות יוטיוב יציג את הסרטון כסרט רלוונטי לצד סרטונים אחרים.
Embed  - קישורים נכנסים – קישורים נכנסים הם פקטור חשוב מאד בקידום אתרים מסורתי וגם בקידום סרטים ביוטיוב. כאשר הפונקציה של הטמעת סרטון הוידאו באתר אחר משמשת כקישור נכנס. ניתן לצפות בכל הקישורים הנכנסים לסרטון דרך טאב ה- insight בצידו הימני של העמוד, שם ניתן לראות את הסטטיסטיקה. דרך נוספת היא לצפות בסטטיסטיקה ובקישורים נכנסים לסרטוני וידאו אחרים דרך "Statistics and Data" תחת הסרטונים ולראות מי מקשר אליהם ולנסות לחקות את דרכי הפעולה שלהם.
תגובות – סרטונים עם כמות תגובות גבוהה גם מקבלים העדפה במנועי חיפוש. צרו סרטון מושך ומעורר מחלוקת אם אפשר. הפיצו אותו ברשתות חברתיות ואתרי web2.0 .
לסיום: יוטיוב אינו אתר שיתוף הוידאו היחידי ברשת. קיימים עוד עשרות אשר מקבלים דירוג לא רע בגוגל גם כן ומושכים אלפי צופים מידי יום.
אתרים נוספים בהם ניתן להוסיף את הסרטונים שלכם ובחלקם אף ניתן להוסיף קישור
http://www.youtube.com/
http://uploads.atomfilms.com/
http://www.blip.tv/
http://www.brightcove.com/
http://www.clipshack.com/
http://www.grouper.com/
http://www.dailymotion.com/
http://www.flicklife.com/
http://www.flukiest.com/
http://www.flurl.com/
http://www.gofish.com/
http://www.jumpcut.com/
http://www.kewego.de/
http://www.livedigital.com/
http://www.livevideo.com/
http://www.myubo.com/
http://www.selfcasttv.com/
http://soapbox.msn.com/
http://www.ifilm.com/
http://stage6.divx.com/
http://www.tubearoo.com/
http://www.uberme.com/
http://www.uvouch.com/
http://www.viddler.com/
http://www.videoegg.com/
http://www.vidilife.com/
http://www.vimeo.com/
http://www.vume.com/
http://www.zeec.de/
http://www.zoopy.com/
http://www.ustream.tv/

בונוס!!!!

וובינר מוצלח מאד בנושא שיווק תכני וידאו ברשת
http://www.hubspot.com/archive/online-video-webinar/

עתיד החיפוש באינטרנט

עלייתו המטאורית של twitter מעלה הרבה תהיות לגבי עתיד האינטרנט, הדרך בה המידע ישלף בעתיד, תפקיד מנועי החיפוש, כיצד ישתלבו בתוך זה המשווקים ומקדמי האתרים.

twitter.com

twitter.com

אני חייב לומר שבתחילה לא הבנתי על מה העניין. מערכת של מיקרו-בלוגים , זה כבר היה קיים בגרסה כזו או אחרת. מבחינת היישום אין פה שום דבר מיוחד. והיום יש גם מערכות בקוד פתוח אשר ב 10 דקות יפתחו לך אתר טוויטר משלך.אבל לאחר שנתקלתי ב- blip.fm , טוויטר של מוזיקה, ולא עזבתי את האתר למשך כמה ימים , נפל לי האסימון. האתר היה נראה כפשוט גן עדן לכל חובב מוזיקה. מלבד האפשרות לעשות "בליפים" להמון המון שירים. הקטע החזק הוא שיכולתי להקשיב לעשרות גולשים אחרים שאהבתי את הטעם שלהם במוזיקה. יכולתי לדעת כמה אנשים מאזינים להם, כמה פידבקים חיוביים הם מקבלים, לראות את הפלייליסט שלהם. אם בא לי אני מוסיף אותם לרשימה שלי, אם אני רואה שהם "מזייפים" אני מסיר. כמות המוזיקה החדשה והמצויינת שנחשפתי אליה הייתה עצומה!!

blip.fm

blip.fm

הבנתם את הקטע???? יש לי שליטה ונגישות לכל התכנים שמגיעים אלי בתחום העניין שלי!!!

לפי דעתי, החיסרון היחידי בטוויטר הוא החוסר מיקוד, לאתר אנשים שהם אוטוריטות בנישות זו משימה לא כל כך קלה ודורשת קצת זמן.

העתיד שאני צופה הוא שכל נישה של תוכן תנוהל על ידי הקהילה שלה על ידי מערכת כזו. במקום מוזיקה, מופעי וידאו מדליקים, חדשות מעניינות או מאמרים מדעיים פורצי דרך. משנותי באקדמיה אני חייב לומר שניווט בחיפוש אחר מאמרים רלוונטיים לנושא המחקר שלך גוזל בערך חצי מזמן העבודה. תארו לכם כי היה טוויטר לנישה מדעית מסויימת בה היו חברים אנשי מדע מהתחום וכל פרופסור היה עושה איזה טוויט מידי פעם לאיזה מאמר עם נקודה מאד מעניינת וחשובה, אפילו אם הוא ביולוג והמאמר הוא מתחום של פסיכולוגיה. כיצד זה היה תורם לזרימת המידע בעולם…..

באינטרנט שכזה אין מקום לזבלנים. אין צורך בכל מיליוני המני-אתרים ובלוגים שקיימים אך ורק לטובת מנועי חיפוש, תמיכה או מכירה של איזה מוצר מפוקפק. באינטרנט שכזה, לא מנוע החיפוש יעניש אותו אלא פשוט הקהילה לאט לאט תנדה אותו.

Cut the Middle Man!!!!

במקום שמכונה (מנוע החיפוש) תגיד לך מה טוב ורלוונטי בעיני גולשים אחרים, תוכל לראות ישירות מה אותם גולשים אוהבים

בגדול, אם אין לך משהו איכותי לתרום, אין לך מקום.

SEO????

לעניות דעתי, באינטרנט שכזה המשוואה של מקדמי אתרים = search engune optimization כבר לא תתקיים כמו שהיא במתכונתה הנוכחית. אנשים יסתמכו פחות ופחות על גוגל ומנועי חיפוש אחרים. משווקים באינטרנט יילכו ויתפסו את מקומם באתרים דוגמת טוויטר ודומיו. וייאלצו לספק תוכן איכותי ורלוונטי לקהילה. תהליך הגדילה יהיה טבעי והדרגתי יותר. המשווק יצטרך לתת משהו לקהילה. נגזר מכאן שיהיו יותר משווקים באינטרנט שיתמחו בנישות מסויימות. הרעיון שמשווק באינטרנט יכול לקדם כל אתר, בכל תחום ילך וידעך. המשווק יהיה חייב להבין את תחומי העניין והצרכים של הגולשים בתחום לעומק ולספק להם את הסחורה המתאימה.

אל דאגה, תמיד יהיה אפשר לעשות PPC. בטח גם בטוויטר זה יהיה אפשרי בקרוב (ייתכן והתמחור יהיה יותר מתוחכם ויתנהל אולי על פי, באיזה דף של יוזר תוצג המודעה שלך)

עד אז …..