חדשות קידום אתרים

8 טיפים מעולים לפרסום בפייסבוק

הרקע
לפני מספר שבועות פייסבוק ביצעה מספר שינויים משמעותיים:
• היא החלה להציג מפרסמים בפייסבוק מידע אישי זמין יותר.
• פתיחת האפשרות לעשות LIKE מתוך אתר אינטרנט ולא רק מפייסבוק.
• דפים קהילתיים הוקמו כדי להתחרות בויקיפדיה וכד'.
אבל השינוי הגדול ביותר לדעתי היה הוספת כפתור LIKE לדף המעריצים.
האפשרות הישנה בה גולש היה צריך "להצטרף לדף מעריצים" הייתה נוראית. ולעומת זאת היום אנו יודעים בדיוק מה הוא אהב, את התגובה המצחיקה, האתר בו הם נמצאים או התגובה של חבריו בפייסבוק.
בעבר ניתן היה לדעת האם קליק על הפירסומת שהוצגה בפניך תוביל אותך לדף מעריצים או לאתר. לדף המעריצים היה כפתור "הצטרף כמעריץ" שהוסיף אותך כמעריץ לעמוד. הדבר גרם לכך שהגולשים יכלו להצטרף כמעריצים מבלי להגיע בכלל לדף שלך. בתחילה חשבנו שזה דבר נורא, כי הרגשנו שהמשתמשים לא ירצו שימשכו אותם מחוץ לפייסבוק. לכן, הפירסומות ששלחו משתמשים לדפי פייסבוק יזכו ב-CTR גבוה, וזה יהיה משהו שפייסבוק "יאהבו".
אבל, מצחיק איך מידע לפעמים מוכיח את טעותך. ההמרה הגבוהה ביותר של לחיצה-למעריץ שהיה לנו לפני שינוי ה-F8 היה 55%, זה היה ל"הערצת" הפירסומת. לאחר שזה שונה ל-LIKE ראינו שיעורי המרה יציבים של 50-90%. ניסינו מספר פירסומות- הנה כמה:

טיפ מספר 1: בקש LIKE בפירסומת
תן להם סיבה למה. במקרה שלנו ל"חדשות העולם השבועי" יש הרבה מידע משעשע על חייזרים, מייקל ג'קסון, אלביס, ועוד. ניסינו להפיק תועלת מהמילה LIKE, כתיבת גירסאות קצרות יחסית לארוכות, ניסיון עם תמונות רבות, וניסוי של יעדים שונים. אל תסבך- שמור על שפה לא פורמלית, כמו שחבר מספר לך על משהו מדליק.
כשיש לך CTR גבוה, פייסבוק גומל לך ע"י הורדת ה-CPC שלך. כשאתם בודקים מאות וריאציות של הפירסומות, בסוף תמצא כמה מנצחים. בדוגמא הזאת קיבלנו 631 מעריצים עבור 95 סנט. זוהי לא טעות דפוס. היה לנו CTR של 0.98% להשגת 770 לחיצות. 631 לחיצות מתוך ה-770 נהיו מעריצים בתוך הפירסומת עצמה (מה שמוגדר כפעולה).

הדבר לא כולל את המעריצים שקיבלנו ממשתמשים שלחצו את דפי התמריץ שלנו או את המשתמשים שקיבלנו כשחברים של "המעריצים" הצרפו לקיר שלנו, בגלל שהם ראו שחברם נהייה "מעריץ".
אזהרה: ראינו ספאם שמתחזה למותג כדי לקבל LIKE לדפים שלהם ואז להרוויח דרך פירסומות מצורפות. בגלל שאין חיבור ישיר בין הפירסומת והדף המוסתר, אם אתה ספאמר, הדבר פותח דלת לכל מיני שטויות.

טיפ מספר 2: שלח משתמשים לדף הפייסבוק שלך
אל תשלח אותם לאתר שלך. הדבר מסיר את האפשרות לקבל LIKE מהפירסומת. אם אתם שולחים אותם לאתר שלכם הLIKE שלהם אומר שהם אוהבים את הפירסומת, לא את הדף. הדבר נכון שכששולחים תנועה לאתר אתה כבר לא יכול לשלוט בכותרת הפירסומת- הוא כבר הופך לדף הבית. אולם, האפשרות לקבל מעריצים מהפירסומת שווה הרבה יותר מההפסד של אפשרות בחירת הכותרת היות שבחירת התמונה והיעד חשובים יותר מבדיקת האפקטיביות של הפירסומת.
אז, בחר את כותרת הדף בקפידה, כי זאת תהיה הכותרת שלך מעתה.

טיפ מספר 3: צור דף תמריץ לLIKE

פייסבוק מאפשר לך להראות דבר אחד למעריצים ודבר אחר לאלו שלא. אז ניתן להגיד "הקישו אהבתי לראות את הוידאו האקסלוסיבי". זהו כרטיס גירוד, בעיקרו של דבר , אז השתמש בדמיון לגבי מה אפשר לעשות כאן. מה המעריצים שלך יקבלו ע"י לחיצה על LIKE?
גילינו כי דפי תמריץ של LIKE מקבלים 200-300% לחיצות יותר מדפים רגילים. יש האומרים כי פייסבוק יבטלו את האפשרות הזאת בגלל המנהג של הזמנות תמריץ מלפני שנתיים בעולם האפליקציות. זוכרים שהייתם מקבלים נקודות במשחק כשמזמינים חברים או כשתוצאות ה"חידון" היו נחשפות רק לך אם היית מזמין 10 חברים? תמריץ LIKE בדף הנחיתה שלך הוא לא אותו הדבר, זה לא יוצר ספאם למשתמשים אחרים.

טיפ מספר 4: אל תשלח משתמשים לקיר (wall) שלך
זה מטופש כמו לשלוח את תנועת הגוגל אדוורדס לדף הבית שלך, לעומת דף נחיתה של ה-PPC. הקיר הוא תריסר הדברים הרנדומליים שאתה והמעריצים אמרו, זה לא ישפיע. במקום זאת, שנה את תוית הנחיתה לדף תמריץ הLIKE שלך. רוב המשתמשים ילחצו LIKE כדי לראות תוכן מיוחד ואז יעברו בכל מקרה לקיר כדי לראות מה כתבו אחרים וכמה מעריצים יש. לטוב ולרע, משתמשי פייסבוק שופטים כמה אתה אמיתי לפי כמות המעריצים שיש לך ולפי כמה מחברהם הם גם מעריצים. אז הגדל את כמות המעריצים.
אתה יכול לבדוק יחסי המרה מאיזורים שונים של דף המעריצים. בדוגמא להלן היה לנו 19% יחסי המרה מהקיר לעומת 35% יחסי המרה מהלחצן לפני הוספת דף התמריץ LIKE.

טיפ מספר 5: שנה את סבב הפירסומות שלך כל יום
כל אלו שהם מקצועני PCC רגילים למושג "שים אותו ושכח אותו". מצאנו כי ה-CTR יכול ליפול ב-50% תוך 24 שעות. ככל היעד קטן יותר הפירסומות "נשרפות" מהר יותר. זכור כי לפייסבוק אין חיפוי תדירות או את האפשרות ליעד מקום. אז הנטל הוא עליך להשגיח על ה-CTR, גם אם אתה מציע על CPC. רק בגלל שאולי אתה מציע על בסיס CPC, אל תחשוב שאתה יכול להתעלם מה-CTR שלך.
האם יש לך, בחיים האמיתיים את החבר שאוהב לדבר רק על הנושא האהוב עליו או עליה? אתה יודע, האחד, שלא משנה מה נושא השיחה, באיזשהו אופן יחזור שוב לנושא הספציפי? אם לא תשמור על חדשנות הפירסומות שלך בפייסבוק, אתה האדם הזה.

טיפ מספר 6: קדם את האתר בעיקר לעלות למעריץ (CPF) לא רק CTR או CPC
לפעמים, הפירסומת עם ה-CTR הגבוה ביותר גם מומר בצורה הגרועה ביותר. אולי אתם מקבלים הרבה משתמשים לא רלוונטים ביעוד שלכם: ילדים, רווקים, מי יודע? אנשים שבכל זאת יקישו על הפירסומת שלכם. הוצא אותם באופן שיטתי ע"י שיכפול הגירסאות של הפירסומות בצורה הזאת:

אם אתה מנסה לעשות זאת בצורה ידנית, בהצלחה. יש לנו את התוכנה שלנו לעשות זאת, כמו חברות הנדסה רבות אחרות. יותר חשוב משיכפול עיוור, שיכול להגדיל עלויות מבדיקה של יותר תאים, זאת היכולת לקצץ את השינויים הפחות מוצלחים.
טיפ מספר 7: הפרד בין קמפיין בדיקה לקמפיין יצירה
כאשר אתה מכפיל פירסומות לקמפיינים יחידים, מאוד קל לפירסומת אחת גרועה לתפוס את כל התקציב. אז כשיש לך קבוצה של פירסומות שמממשים, שים אותם בקמפיין נפרד עם תקציב גבוה, בזמן שתעשה את הבדיקות בקמפיין דל תקציב. אין קבוצות של פירסומות בפייסבוק, רק פירסומות וקמפיינים.

טיפ מספר 8: שלח עידכונים למעריצים באופן קבוע
רוב החברות משתמשות בקיר רק לתיקשורת, בכך זורקים את הכח הגדול של אימייל. האם ידעת שיש אפשרות בפייסבוק "לשלוח עידכון למעריצים"? זה שולח מייל אמיתי, אז אל תנצל זאת לרעה. למעשה, חבר זאת עם קמפיין השיווק במייל הנוכחי שלך.
אנחנו מצאנו כי מעריץ פייסבוק, דרך אגב, שווה עד פי שניים ממנוי לרשימת תפוצה. למה? כמעט חצי ממשתמשי פייסבוק נכנסים כל יום, בעוד שכתובות מייל מתים מספאם. אפילו שריל סנדברג אומרת כי אי מייל גווע. חשוב על בניית בסיס המעריצים כבניית רשימה ענקית עם האפשרויות החברתיות בחינם.

אולי אתה לא מותג ארצי כמו "חדשות העולם השבועי", ואולי אין לך את סוג התוכן שקשור בדיוק למדיה החברתית. בין אם אתה לקוח ארוז טוב, ללא רווח או עסק קטן, רבות המהטכניקות יעבדו בשבילך. אולי לא תצליח להוציא 631 מעריצים בפחות מדולר אבל תוכל לעשות הרבה יותר טוב עם פרסומות פייסבוק הולמות מאשר רק עם גוגל.
אם אתה עסק מקומי, אתה לא רוצה 40,000 מעריצים. אולי רק 500 מעריצים נכונים יכולים להיות מספיק כדי לתדלק את העסק שלך. במאמר הבא נסקור איך השימוש בייעוד חברים של מעריצים הוא מאפיין בעל כח בפירסום בפייסבוק והדרכים הנכונות והלא נכונות להשתמש בזה.