חדשות קידום אתרים

מגמות בתחום אתרי מסחר אלקטרוני

התורים בסניפי הדואר הולכים ומתארכים, והחבילות מאחורי הפקידים והפקידות נערמות. כמות ההזמנות של הישראלים מחו"ל (Amazon, Aliexpress, Asos, Next Direct ואחרים) הולכת וגדלה עם הזמן. אך אם בעבר הישראלים הפגינו חששות מהפרקטיקה של קנייה מקוונת, כיום אנו משלימים היום פערים במהרה ומתקרבים למדינות מערביות אחרות.

אפשר להבחין במגמה באופן ברור: יותר ויותר אתרי ecommerce מחו"ל מבצעים לוקאליזציה של האתר שלהם גם לשפה העברית, אלמנט המקל על לא מעט גולשים מישראל, ומאפשר להם לעשות את הקניות בבית, לרוב במחירים נמוכים יותר מאלו שבקניון הסמוך.

עם ההצלחה של האתרים המקוונים מחו"ל, מגיעים גם אתרי ecommerce ישראלים, המציעים לקונים חווית קניות ביתית מהספה בסלון, במקום לטרוח ולצאת מהבית.

דרך טובה להבין את הכוח העולה של הקניות המקוונות ואתרי המסחר האלקטרוני, גם בארץ, הוא התפתחות הפרסום והקידום של האתרים הללו באינטרנט. אתרי ה-ecommerce אינם "נדחפים" יותר יחד עם אתרים אחרים כשזה מגיע לקידום אורגני או פרסום ב-PPC. כשאתם מחפשים היום דרכים לבצע אופטימיזציה לאתר הקניות המקוון שלכם, אפשר למצוא שלל המלצות והצעות המיועדות באופן ספציפי לאתרים מן הסוג הזה, המתמקדות בפיתוח, ניהול, קידום, שיפור ופרסום האתר.

בנוסף להתפתחות של התחום, אתרי ה-ecommerce נבדלים מאתרים אחרים בכמה אלמנטים בסיסיים המשפיעים על קידום האתר במנועי החיפוש השונים, לרבות Google. אתרי מסחר אלקטרוני מתאפיינים למשל בתוכן רדוד, תוכן משוכפל וקטלוגים ענקיים, דברים המסוגלים להרע את מיקומי האתר.

למרות זאת, קיים מגוון רחב של פעולות אופטימיזציה שאפשר ומומלץ לבצע. הנה כמה דוגמאות:

- תוכן מקורי אנושי – למרות שאין הרבה תוכן איכותי להוסיף על המוצרים עצמם, רצוי לעודד מבקרים וקונים להשאיר ביקורות וחוות דעת בעמודי המוצרים. בין אם מדובר בטקסט או וידיאו, תוכן מסוג זה עלול להוות בדיוק מה שמשתמשים אחרים מחפשים, ומה שיניב עוד תנועה לתוך האתר.

- תעדוף – יש לבצע תעדוף נכון של הצגת מוצרי החנות. לא להעמיס על עמוד הבית ולהציג בו את כל הקטלוג שלכם. התמקדו ב-"Best Sellers", מוצרים חדשים או מוצרים שהאתר ממליץ עליהם. את השאר מיינו בצורה נוחה וקלה לניווט.

- תוספי Google – אם אתם מעוניים לשפר את המיקומים שלכם ב-Google, נצלו והשתמשו בכל השירותים ש- Google מציעה: Google Places, עמוד Google+, מערכת ה- Google Merchant Center (שעוד לא זמינה בארץ, אבל צפויה להיות בעתיד הקרוב), מערכת ה-AdWords שנרחיב עליה קצת יותר בהמשך ואחרים.

- אתר חברתי – נסו להיות פעילים ברשתות החברתיות. לא רק Google+ שכבר הוזכר, אלא גם טוויטר, פייסבוק וכל פלטפורמה חברתית הניתנת לקידום, ולמתג את עצמכם דרכה בקרב הגולשים.

מעבר להצעות לקידום האתר בצורה "אורגנית", כדי להשתפר במיקומים ולהביא לאתר עוד קונים פוטנציאליים רלוונטיים, פלטפורמת ה-PPC של Google Adwords גם כן הפכה עצמה ליעילה יותר בתחום הקניות המקוונות.

מערכת ה-AdWords מקדמת אתרי מסחר אלקטרוני בצורה ייעודית ושונה מאתרים אחרים. כפי שצוין באחד הסעיפים לעיל, Google מספקת כלי חזק מאד בתחום האינדוקס של אתרי קניות והמוצרים שלהם בדמות ה-Google Merchant Center. ה-GMC עוזר לקדם את האתר ולהציג את המוצרים שלו גם בתוצאות החיפוש האורגני וגם בתוצאות החיפוש הממומן בצורה נוחה ואטרקטיבית למחפשים.

מעבר למודעות הטקסט והבאנרים להם אנו כבר רגילים, Google יצרה כעת "מודעות מוצרים". בעזרתם, הגולשים יכולים לראות את המוצר המדויק שהחנות המקוונת שלכם מציעה, כולל תמונה של המוצר, טקסט עם תיאור, מחיר, האם הוא קיים במלאי וגם מבצעים מיוחדים שתקפים לגביו, וכל זה מבלי שהגולש יקליק וייכנס לאתר שלכם.

בניגוד למודעות אחרות של מערכת ה-Adwords, מודעות המוצרים הללו אינן דורשות הזנת מילות מפתח או בנייה של מודעות טקסט עם מאמצי קופירייטינג. הן נוצרות באופן אוטומטי כשהחיפוש של גולש תואם למוצר שכבר נמצא בחשבון ה-Merchant Center ושקישרתם לחשבון ה-AdWords שלכם.

הקניון לא רק מגיע אליכם הביתה, הוא עושה זאת בעמודי החיפוש של Google.